2020 LT Class Chair - Lance Lansrud, Agentry Real Estate

2020 LT Class Vice Chair - Jill Manthey, Yacht StarShip

The Leadership Tampa Class of 2020

  • Daniel Amat – Partner, KPMG LLP
  • Sheri Anderson – Tampa Bay Sports & Entertainment
  • Scott Barnhard – Tampa Metropolitan Area YMCA
  • Michael Baumaister – City of Tampa Police Department
  • Bill Benner – First Class Moving Systems
  • Liam Brien – Insight
  • Maureen Butler – Vistra Communications
  • Silvana Capaldi – Ispirare Group
  • Erin Richey Carlson – ERC Strategies
  • Kim Christine – Tampa General Hospital
  • Sarah Colby – Hammes Company
  • Michelle Coleman – ZooTampa at Lowry Park
  • Greg Cullison – The Depository Trust & Clearing Corporation (DTCC)
  • Terrie F. Daniel – University of South Florida
  • Brian M. Davis, – BCI Integrated Solutions
  • Alan "Tad" Denham – Tampa Electric Co.
  • Cameron Diehl – Raymond James
  • Kelli Ayers Edson – Quarles & Brady LLP
  • Erick A. Elliott – Busch Gardens Tampa Bay and Adventure Island
  • Jonathan Ford – Ford & Associates, Inc.
  • Conan Gallaty – Tampa Bay Times
  • Rhonda Gindlesperger – Feeding Tampa Bay
  • Cathy G. Grant – Moffitt Cancer Center
  • Paul Greenwood – The University of Tampa
  • Elise W. Huszar – The Geneva Foundation
  • Rob Kane – Sparxoo
  • Chad Keller – Clover Investment Properties
  • Scott Knight – Tampa International Airport
  • Kris Knox – Splitsville
  • Tate Kubler – EY
  • Manny Leto – Tampa Bay History Center
  • Mark E. Lewis – United States Special Operations Command
  • Susan (Suzy) Shorter Lopez – Office of the State Attorney
  • Joseph Lurz – Wehr Constructors
  • Brian Maguire – Analog Devices, Inc.
  • Amy Martinez-Monfort – The Laundry Company
  • Derek Mateos – Matcon Construction Services, Inc.
  • Frank T. Moya – Carlton Fields
  • Kathryn Pankow – Baker Barrios Architects
  • Jason Pepe, Ed.D. – Hillsborough County Public Schools
  • Col Edward P. Phillips – MacDill AFB, U.S. Air Force
  • Heather Rubio – 10News WTSP-Tegna Media
  • Anthony Santucci – BayCare
  • Ghada Skaff – Lieser Skaff Alexander
  • Robert Tetreault – USAA
  • Tony Thomas – S&ME, Inc.
  • Barbara Tripp – Tampa Fire Rescue
  • Susan Nunn Williams – Visit Tampa Bay
  • Nikki Wills – GTE Financial
  • Alisa M. Žujović, Ph.D. – Hillsborough Community College

Class Sponsors

This year's class was supported in part by scholarship funding provided by Leadership Tampa Alumni and Parke Wright IV.